Dokun - Kadın, Yaşam, Sağlık, İlişkiler

Dokun - Kadın, Yaşam, Sağlık, İlişkiler

Dokun - Kadın, Yaşam, Sağlık, İlişkiler

Dokun - Kadın, Yaşam, Sağlık, İlişkiler

Dokun - Kadın, Yaşam, Sağlık, İlişkiler

Dokun - Kadın, Yaşam, Sağlık, İlişkiler

Dokun - Kadın, Yaşam, Sağlık, İlişkiler

Dokun - Kadın, Yaşam, Sağlık, İlişkiler

Dokun - Kadın, Yaşam, Sağlık, İlişkiler

Dokun - Kadın, Yaşam, Sağlık, İlişkiler

E-Gazete
|
Reklam
|
Foto Galeri
|
Video Galeri
|
Giriş
|
Üye Ol
|
Detaylı Bilgi
  
Kuaza
 
İşte indirimli alışverişin püf noktaları
Kategori: Manşetler, Moda - Alışveriş, Foto GaleriEklenme Tarihi: Oca 14th, 2011Ekleyen: admin
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...
2.770 izlenme
Haber baglantisi

İndirim rüzgârı çoktan esmeye başladı. Ve tabii gözlerimiz fal taşı gibi açıldı. Sezonda içimizde kalan veya ihtiyacımız olan ürünleri almaksa o kadar kolay değil. İndirim karmaşasında doğru ve hesaplı alışveriş ciddi bir mesai istiyor.

Geçtiğimiz günlerde doğru alışveriş yapmak isteyen birkaç arkadaşımızın sorularına muhatap olduk. Herkesin kafası oldukça karışıktı. İhtiyaçlar çok, istekler ihtiyaçlardan daha çok. Bütçeler ise kısıtlı. Çoğu insan gibi onlar da bu indirim ‘jungle’ında fiyatların büyüsüne kapılıp asıl ihtiyacı olanları alamamaktan şikâyetçiydi. Makul fiyatlarla iyi bir alışverişin de bedelleri var. Eğer bütçeniz kısıtlıysa akıllıca davranmak zorundasınız. İşte indirimde akıllı alışverişin ipuçları…

Araştırın, gelecek sezonun ipuçlarını yakalayın: Dünya markaları 2011 kışı için defilelerini bir bir yapmaya başladı. Burberry, Chloe, DKNY gibi markalar kış öncesi defileleriyle gelecek kış vitrinlerde göreceklerimize dair ipuçlarını veriyor.

Örneğin kürk yelekler, paltolar ve detaylar gelecek kış da hayatımızda olacak gibi. Kemerler ise yine hüküm sürüyor. İndirimden aldığınız trend ürünlerden gelecek kış da kullanabileceğiniz ürünleri tercih edin. Bu konuda moda blogları tam gaz çalışıyor. Hem 2011 sonbahar, yaz hem de 2011 kış trendlerini takip etmeniz mümkün.

Elbise dolabınıza bakmadan çıkmayın: Sadece indirimde değil hiçbir alışverişinizden önce elbise dolabınıza bakmadan çıkmayın. İnsan hafızası oldukça unutkan. Bazen kesin almalıyım dediğiniz bir şeyi elbise dolabınızda bulabiliyorsunuz. İndirimde alışveriş yapmadan evvel elbise dolabınızın altını üstüne getirin, neyiniz var neyiniz yok belirleyin. Böylece gerçekten ihtiyacınız olan şeyler neyse onu alma fırsatınız olacaktır. Az para ile doğru alışveriş yapmanın en önemli kuralı.

Bütçe yapın: Bütçe yapmak indirimde alışveriş yapmanın en önemli kuralı. Bir sınır koyarsanız kafanızdaki alışveriş listesini de otomatikman azaltmış olursunuz. Öncelik sıranıza göre bir alışveriş yapma fırsatınız olur. Bazen gördüğümüz fiyatların cazibesi kasada tatsız dakikalara yol açabilir. İyisi mi bütçe planı yaparak çıkın hem bütçenizi aşmayın hem de ihtiyaçlarınızı karşılayın.

Zamansız ürünlere odaklanın: Bazı ürünler vardır zamanı hiç geçmez. Her elbise dolabında olması gereken parçalardır onlar. Beyaz bir gömlek, siyah bir etek, şık blazer bir ceket, düz renk bir babet, uzun çizme, klasik bir triko hırka…

Kombine edemiyorsan veda et: Bu benim altın kuralımdır. Kombine edemiyorsan o kıyafete veda et. Çok işe yaradığını, beni birçok gereksiz alışverişten koruduğunu hatta benimle alışverişe çıkan dostlarımı da koruduğunu söyleyebilirim. En yakın örneğini hafta sonu Ankara’da kız kardeşime alışveriş yaparken yaşadık. Uzun zamandır olmayan olmuş, ‘beni pespaye olmaya terk ettin’ diyen kardeşimle buluşmamız yıllar sonra bir indirim sezonuna denk gelmişti. Çıkmadan elbise dolabının röntgenini çektiğimiz için çok hızlı ve başarılı bir alışveriş yaptık. Daha evvel alıp kullanamadığı ürünleri kombine edebileceği şeyler aldık, ayrıca indirimden aldığımız ürünlerde de birbiriyle kombine edilebilenleri seçmeye özen gösterdik. ‘Bunu alayım sonra da altına daha sonra şunu alırım’ denecek hiçbir ürünü almadık. Sonra eve gelip aldıklarımızı elbise dolabındaki kıyafetlerden başka nelerle uyumlu kullanabileceğimizi belirledik. Doğrusu çok ufak bir bütçeyle oldukça iyi bir sonuç elde ettik. Herkese tavsiye ederiz.

Kalabalıktan kaçın: Sezon indirim sezonu olunca mağazalar oldukça kalabalık oluyor. Ne siz bakacağınız ürüne bakabiliyorsunuz ne de bulduğunuz ürünü kolayca alabiliyorsunuz. ‘Acele edelim’ anonsları, dışarıda üfleyip püfleyen diğer müşteriler bazen yanlış karar vermenize yol açabiliyor. Bu yüzden özellikle alışveriş merkezlerine mümkünse hafta içi mümkünse öğle saatlerinde değilse iş çıkışı ya da hafta sonu erken saatlerde uğramanızı öneririz.

İndirimden alınacaklar
İnce kemer
Kürk yelek ya da kürk temalı ürünler
Maxi etek -Maxi elbise
Deri ceket veya etek
Haki ya da yağ yeşili ürünler
Trençkot
Lacivert, yeşil ya da toprak tonlarda kaşe palto
Küçük çapraz çanta
Klasik gömlek
Blazer ceket
Eşarp
İnci ve gotik temalı aksesuarlar
Uzun çizme, ayakkabı


Kaynak: Kezban Karagöz – Zaman


0 | 152 izlenim

 


3D AJANS site tasarım, reklam

Son Yorumlar

Anketler

Kaç yaşındasınız?

sonuçlar

Loading ... Loading ...
Kategoriler
Yazarlarimiz ve son yazilari
3D AJANS site tasarım, reklam
Editorun sectikleri
3D AJANS site tasarım, reklam
Login

menu